• Gratis verzending vanaf €30 binnen NL (daaronder €4,95)
    • Voor 15:30 besteld, vandaag verzonden
    • Gratis en eenvoudig retourneren
    • Zorgvuldig verpakt voor veilige levering
  • 0,0
    (0)
Gratis verzending vanaf €30 binnen NL (daaronder €4,95)
020-4200050

Gratis verzending vanaf €30 binnen NL (daaronder €4,95) Gratis verzending vanaf €30 binnen NL (daaronder €4,95)
Voor 15:30 besteld, vandaag verzonden Voor 15:30 besteld, vandaag verzonden
Gratis en eenvoudig retourneren Gratis en eenvoudig retourneren
Zorgvuldig verpakt voor veilige levering Zorgvuldig verpakt voor veilige levering
 

  • Specificaties

    Uitvoering

    Auteurs

    ISBN

    9789462499874

    Taal

    Nederlands

    Aantal pagina's

    240

    Jaar

    Imprint

  • Voor de economische doelen van de VOC en de koloniale overheid in de Indonesische archipel waren de Chinezen van meet af aan onmisbaar. Hun rol in de economie bleef door de eeuwen heen belangrijk. Nadat de Chinezen in de kolonie aan het begin van de twintigste eeuw gelijkheid wisten te verkrijgen en de voor hen discriminerende wettelijke regelingen werden opgeheven, moesten zij in de Indonesische Republiek opnieuw voor hun rechten vechten. Het bleek een moeizaam proces vol spanningen rondom kwesties van cultuur, etniciteit en nationaliteit. ..

    Patricia Tjiook-Liem neemt de lezer mee langs de belangrijkste perioden in deze tot nu toe onderbelichte geschiedenis en laat de worsteling zien van de Chinezen in en uit Indonesië.

    Patricia Tjiook-Liem is gepromoveerd op de rechtspositie van de Chinezen in Nederlands-Indië 1848–1942. Voor haar is de geschiedenis van deze bevolkingsgroep een bron van onderzoek gebleven. Zij is voorzitter van de Stichting Chinese Indonesian Heritage Center (CIHC).
    Patricia Tjiook-Liem obtained her PhD on the subject of the legal position of the Chinese in the Dutch East Indies in the 1848-1942 period. Since then, she has continued to do research on this population group. As chairperson of the Chinese Indonesian Heritage Center Foundation (CIHC), she aimed to publish an overview of the rich and sometimes tumultuous history of the Chinese from Indonesia. The perspective and insight it provides would help younger generations understand the complexities of the past.

    'Door het boek van Tjiook-Liem besef ik dat aanpassen een bewuste koloniale strategie is geweest, die in het onafhankelijke Indonesië bleef voortbestaan, maar dan de andere kant op.'
    – Liang de Beer, de Nederlandse Boekengids

    'Voor de Chinezen zelf en hun jongere generaties is het een "must" voor meer inzicht in de eigen geschiedenis.'
    – Peter van Riel, Pelita Magazine

    Er zijn nog geen beoordelingen.