• Gratis verzending vanaf €30 binnen NL (daaronder €4,95)
    • Voor 15:30 besteld, vandaag verzonden
    • Gratis en eenvoudig retourneren
    • Zorgvuldig verpakt voor veilige levering
  • 0,0
    (0)
Gratis verzending vanaf €30 binnen NL (daaronder €4,95)
020-4200050

Gratis verzending vanaf €30 binnen NL (daaronder €4,95) Gratis verzending vanaf €30 binnen NL (daaronder €4,95)
Voor 15:30 besteld, vandaag verzonden Voor 15:30 besteld, vandaag verzonden
Gratis en eenvoudig retourneren Gratis en eenvoudig retourneren
Zorgvuldig verpakt voor veilige levering Zorgvuldig verpakt voor veilige levering
 

  • Specificaties

    Uitvoering

    Auteurs

    ,

    ISBN

    9789048570362

    Taal

    Nederlands

    Afmeting

    170 x 240 cm

    Aantal pagina's

    504

    Jaar

    Imprint

  • In de ochtend van Dolle Dinsdag, 5 september 1944, fietste de alleenstaande moeder Marie Antheunis van haar zus in Terneuzen naar Axel, een stadje in de grensstreek tussen Nederland en België. Ze kwam nooit aan. In plaats daarvan werd ze samen met de haar onbekende Debora van Es opgepakt, gevangengezet, gemarteld en verkracht door leden van het voormalig verzet, verenigd in de Ordedienst. De twee vrouwen verdwenen spoorloos. Pas eind februari 1946 werden hun overblijfselen opgegraven. De zaak was kort een nationaal schandaal, maar na een gerechtelijk vooronderzoek verdween de zaak in de doofpot.

    Tachtig jaar later onthult een reconstructie door wie de vrouwen werden vermoord en waarom. Dit boek vertelt het verhaal van een van hen, Marie Antheunis. Kritisch gebruik van mondelinge overlevering, familiearchieven en andere archieven, waaronder dossiers uit het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging, geeft inzicht in het roerige leven en tragische einde van Marie en verklaart waarom deze moorden verborgen moesten blijven.

    Amar Antheunis studeerde architectuur/interieurarchitectuur aan de kunstacademie St. Joost te Breda en cultuurwetenschappen aan de Open Universiteit. Van 1974 tot 2010 had hij een architectenbureau. Hij is een volle neef van Marie Antheunis.

    Arjan van Dixhoorn werkte als historicus aan universiteiten in binnen- en buitenland. Sinds 2013 doceert hij geschiedenis aan het internationale University College Roosevelt van de Universiteit Utrecht te Middelburg.
    Arjan van Dixhoorn is Hurgronje Professor by special appointment for the History of Zeeland in the World at Utrecht University and teaches history at its international honours college, University College Roosevelt, in Middelburg. He was FWO-research fellow at the universities of Antwerp and Ghent from 2005 until 2014. His publications investigate the early modern history of public opinion and the social history of knowledge, with a focus on the role of vernacular literary cultures in Europe.

    ‘Moord op het Groot Eiland is een grote stap voorwaarts in het onderzoek naar de moord in 1944 op twee vrouwen door leden van het Zeeuws-Vlaamse verzet.’
    – Piet de Blaeij, directeur-conservator van het museum Het Warenhuis, Axel

    'De auteurs leveren een stuk vakwerk in hun zoektocht naar wat de twee vrouwen precies overkwam en hoe zij hun noodlot troffen tijdens Dolle Dinsdag. Een verhaal dat verteld moest worden en illustreert dat verzetswerk niet alleen uit heldendom bestond.'
    – Saskia Osinga, Traces of War

    Er zijn nog geen beoordelingen.